Top-10 lojtarët që janë jashtë kontratës këtë verë

Si zakonisht, edhe në këtë merkato pritet të ketë lëvizje të shumta me transferet e lira.

Lojtarë të talentuar do mbesin pa kontratë në fund të këtij edicioni dhe largimet janë të pashmangshme.

Në vitet e fundit si transfere të lira veçohen Zlatan Ibrahimovic, Robert Lewandowski dhe Andrea Pirlo, përcjell Republika.info.

Sportsmail ka bërë një listë me 10 emrat, që në merkaton verore do të jenë të lirë për t’u transferuar:

10. Adrien Rabiot, PSG, mesfushor
Destinacioni i mundshëm: Barcelona

9. Ander Herrera, Manchester United, mesfushor
Destinacioni i mundshëm: PSG

8. Vincent Kompany, Manchester City, mbrojtës
Destinacioni i mundshëm: Manchester City

7. Diego Godin, Atletico, mbrojtës
Destinacioni i mundshëm: Inter

6. James Milner, Liverpool, mesfushor
Destinacioni i mundshëm: Liverpool

5. Gary Cahill, Chelsea, mbrojtës
Destinacioni i mundshëm: Burnley

4. Juan Mata, Manchester United, mesfushor
Destinacioni i mundshëm: Barcelona

3. Daniel Sturridge, Liverpool, sulmues
Destinacioni i mundshëm: Leicester City

2. Danny Welbeck, Arsenal, sulmues
Destinacioni i mundshëm: Nuk dihet

1. Yacine Brahimi, Porto, sulmues
Destinacioni i mundshëm: Everton.