Fundjavë e ‘çmendur’: Në Premierligë vazhdon drama, në Serie A sot mund të vendoset titulli

Kampionatet kombëtare të futbollit këtë fundjavë do të hyjnë në fazën përfundimtare.

Në Premierligë, po zhvillohet një dramë e vërtetë, me Liverpoolin dhe Manchester Cityn që do të vazhdojnë garën për titull deri në xhiron e fundit.

Bayern Munich ka nisur të marrë epërsinë ndaj Borussia Dortmundit, që ishte lidere në pjesën më të madhe të sezonit.

Në La Liga, Barcelona mund t’i afrohet edhe më shumë titullit me një fitore në udhëtim te Huesca, që renditet në vendin e fundit në tabelë.

Juventus sot ka një mundësi të mirë të fitojë titullin e tetë radhazi në Serie A, dhe e gjitha që i duhet është një fitore në sfidën në udhëtim ndaj Spal./Lajmi.net/

Premierligë:

Bundesligë:

Serie A

La Liga:

Ligue 1