Befasia e fillimvitit: Barcelona e do Edon Zhegrovën

Edon Zhegrova është bërë cak i shumë skuadrave evropiane.

Edon Zhegrova është i gatshëm që të largohet nga nga Genk, pas periudhës së vështirë që kishte në klub.

Talenti i Përfaqësueses së Kosovës është bërë cak i Milanit, ku Sportmediaset raporton se ata e duan si zëvendësues të Hakan Calhanouglut.

Por, skuadra rosonere është duke u rivalizuar tani nga Bracelona, që poashtu e duan transferimin e tij në këtë afat kalimtar.

Zhegrova nuk ka luajtur rregullisht te Genk, ndërsa ka arritur të shënoi pesë gola dhe ka bërë tri asistime.