Welbeck thyen këmbën

Sulmuesi i Arsenalit, Danny Welbeck ka pësuar një lëndim të rëndë në ndeshjen ndaj Sportingut.
Anglezi ka thyer këmbën dhe pamjet duken vërtetë të rënda.

Lëndimi i tij erdhi kur po luhej minuta e 26’ e takimit.

Shpresojmë që Welbeck ta kalojë me lehtësi këtë lëndim që në pamje duket i rëndë.