Roma fiton në Rusi

AS Roma Italian midfielder Lorenzo Pellegrini (L) celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League group G football match between PFC CSKA Moscow and AS Roma at the Luzhniki stadium in Moscow on November 7, 2018. (Photo by Alexander NEMENOV / AFP) (Photo credit should read ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images)

Roma ka shënuar fitore të rëndësishme në Rusi duke e mundur CSKA Moskën me rezultat 1:2 në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Ka ardhur edhe fitorja e tretë për Romën në Ligën e Kampionëve, që ka mundur në udhëtim rusët e CSKA.

Konstantinos Manolas në minutën e 4’ shënoi për epërsinë e parë të Romës.

Vendasit barazuan në minutën e 51’ me anë të Arnor Sigurdsson.

Fitoren Romës ia siguroi Lorenzo Pellegrini, që shënoi në minutën e 59’ për 1:2.

Me këtë fitore, Roma numëron nëntë pikë dhe renditet në vendin e parë në grupin G, në pritje të ndeshjes Plzen – Real Madrid.