Edhe një futbollist i pakënaqur me Mourinhon

Përvec Pogbas i cili para disa dite për mediet franceze shprehu dërshiren e tij për të kaluar te Barcelona.

Sipas Gazzetta Dello Sport, sulmuesi Romelu Lukaku, i pyetur se a do t’i ishte bashkuar Series A, ai ishte përgjigjur, “pse jo, shpresoj te ndodhë…”.

Ai është i paknaqur më mënyren e lojës së Man Utd dhe këtë e ka shprehur pas lojës me Newcastle United, i cili theksoi se në këtë mënyrë duhet të luajmë gjithmonë, lojë të cilën e fitoi Manchester pas disavantazhit prej 2 me 0.

Lukaku këtë vit nuk është doke kaluar fomrë të mirë, megjithëse është nje prej aleteve më të mirë të Mourinhos.