Kryeministrja serbe e pyet Pacollin: Me lejen e kujt erdhët në OKB?

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, dhe kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq, janë takuar shkurtimisht në ndërtesën e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, në kuadër të margjinave të Asamblesë së Përgjithshme.

Siç raportojnë mediat serbe, takimi i shkurtër në korridoret e ndërtesës së OKB-së ka ndodhur kur Pacolli i është afruar dhe e ka përshëndetur kryeministren serbe, derisa ajo po jepte deklaratë për media.