Zyrtare: Lista e De Biasit, me 15 kosovarë (Foto)

Sport21.05.2016 13:58

Kosova do të ketë 15 përfaqësueses në Kampionatin Evropian ‘Franca 2016’

Selektori i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka ftuar 27 lojtarët për ‘Euro 2016’. Besoni ose jo, 15 nga të ftuarit kanë prejardhje nga Kosova.


Kurse, në këtë listë 11 lojtarë janë nga Shqipëria, dhe një nga Maqedonia (Naser Aliji).

 

Lista e të ftuarve është kjo:

 

Republika Plus