Zyrtare: Courtois bashkohet me Realin, Kovaçiq me Chelsean

Sport08.08.2018 22:12

Chelsea ka konfirmuar se portieri beg Thibaut Courtois ngasezoni i ri do ta veshë fanellën e Real Madridit, pas kalimit të testevemjekësore dhe arritjes së kushteve personale me “Mbretërit”.

 

Kurse në drejtim të kundër, por në formë huazimi për njësezon, ka lëvizur mesfushori kroat, Mateo Kovaçiq, transmeton Koha.net.

 

“Chelsea dhe Real Madridi kanë arritur marrëveshje përtransferimin e përhershëm të Courtois në Santiago Bernabeu. Kurse pjesë emarrëveshjes është transferimi i Mateo Kovaçiqit në Stamford Bridge në huazimnjë vjeçar”, thuhet në konfirmimin e Chelseat.


Republika Plus