Top-10 transferimet më të shtrenjta të verës, Mbappe kalon Ronaldon

Sport08.08.2018 21:54

Numërimi mbrapsht për këtë merkato ka filluar dhe klubet kanë filluar të nxitojnë për të bërë goditjet e fundit të tyre.

 

Ndërkohë shumëtransferime janë bërë tashmë dhe mund të thuhet se kjo merkato ka qenë përsërie shtrenjtë.

Më poshtë do të përmendim edhe 10 trasnferimet më të shtrenjtanë këtë merkato.

1. Kylian Mbappé nga Monako te PSG për 135 milionë euro (1 vit mëparë u mor me huazim dhe ktë vit blihet plotësiht kartoni i lojtarit)

2. Kristiano Ronaldo nga Real ii Madridit te Juventusi për 117milionë euro.

3. Kepa Arrizabalaga nga Atletiko Bilbao te Çelsi për 80 milionëeuro.

4. Tomas Lemar nga Monako te Atletiko e Madridit për 70 milionëeuro.

5. Riad Mahrez nga Leister te Mançester Siti për 67.8 milionëeuro.

6. Alison Beker nga Roma te Liverpul për 62.5 milionë euro.

7. Nebi Keita nga Lipzig te Liverpul për 60 milionë euro.

8. Frederiko ‘Fred’ Rodrigez nga Shaktari i Donjetskut teMançester Junajtidpër 59 milionë euro.

9. Zhorzhinjo Frelo nga Napoli te Çesli për 57 milionë euro.

10. Fabinjo Tavarez nga Monako te Liverpul për 45 milionë euro.

  

Republika Plus