Milan – Inter, afër marrëveshja për stadiumin San Siro

Sport14.09.2018 10:36

\"Gazzetta dello Sport\" raporton se Inter dhe Milan së shpejti presin të sjellin një vendim final për stadiumin.

Inter dhe Milan janë duke sqaruar detajet e fundit për stadiumin e qytetit.


Klubet dëshirojnë të zgjidhin çështjen e stadiumit që aktualisht është i ndarë nga të dyja skuadrat.


“Gazzetta dello Sport” raporton se Inter dhe Milan së shpejti presin të sjellin një vendim final për stadiumin, përcjell “lajmi.net”.


Milan së fundmi ka prezantuar një projekt për një stadium të ri por që varet edhe nga çështja e San Siros. 

Republika Plus