Dy gjigandët evropian e kërkojnë Weigl, Dortmund i kërkon 75 milionë euro

Sport18.08.2018 19:06

Duket se menjëherë pas përfundimit të afatit kalimtarverorë, skuadrat e mëdha po përgatiten për transferet e  janarit.

Së fundmi është raportuar për një interesim të dy“gjigantëve ekonomik”, PSG dhe Man City, për mesfushorin e Borussia Dortmund,Julian Weigl.

 

Ylli gjerman mund të largohet nga “verdh e zinjët” në afatinkalimtar të janarit.

 

22 vjeçari aktivizohet në mesfushë dhe shquhet për qetësinëe tij në lojë. Lojtari besohet se do ti përshtatej mjaft mirë stilit të lojëssë Pep Guardiola.

 

Weigl u paraqit në 25 ndeshje sezonin e kaluar në Bundesligaku realizoi një gol. Por, duhet pasur parasysh se gjermani, poziten natyrale eka si mesfushor defanziv. 

Republika Plus