Draxler largohet nga PSG?

Sport17.08.2018 17:06

Anësori gjerman, Julian Draxler si duket e ka të pamundur tafitojë vendin në formacionin bazë të parisienëve.

Mediumi francez “Le10sport” ka raportuar se Draxler mund tëlërë skuadrën e PSG gjatë këtij afati kalimtar.

 

Interesimi për gjermanin gjatë kësaj merkato nuk ka munguar.Fillimisht gjatë verës u flit për një kalim të tij në Milan, por duke ditur seafati kalimtar në Itali mbyllet sonte, do të jetë e vështirë për 24 vjeçarin qëtë arrijë akord me “rosonerët”.

 

Për Draxler kanë shfaqur edhe disa skuadra nga Bundesligagjermane si Schalke 04, Leipzig dhe Dortmund.

 

Mbetet të shihet në vazhdim se çfarë do të ndodhë me tëardhmen e 24 vjeçarit Julian Draxler. 

Republika Plus