Basketbollisti Jaren Sina zgjedh Kosovën

Sport20.05.2016 23:38

Kryetari i FBK-së, Erolld Belegu ka njoftuar se përfaqësuesja e Kosovës është përforcuar me basketbollistin Jaren Sina, i lindur dhe rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 

Belegu ka thënë se Sina është një aset i madh i përfaqësueses kosovare në basketboll.

 

Ai zhvillon karrierë në ekipin e kolegjeve George Washington. Sina njihet si një “snajperist”. 

Republika Plus