Balotelli, i shumëkërkuar në Angli, Itali e Francë

Sport16.08.2018 19:34

Mario Balotelli mund të rikthehet në Premier Ligë.

 

L’Equipe raporton se në garë për sulmuesin problematik italian ka hyrë në garë West Ham Unitedi.

Balotelli ka kaluar një sezon të mirë te Nice, megjithatë refuzon ta shesë atë nën 10 milionë euro.

 

Kontrata e tij i skadon në vitin e ardhshëm dhe klubi anglez synon të bëjë ofertë në janar nëse nuk mund të sigurojë shërbimet e tij mëherët.

 

Interesim për të kanë shprehur edhe Marseille, Napoli e Torino. 

Republika Plus