Cili reperi më i paguar në botë

Showbiz14.09.2018 10:43

Forbes njoftoi listën e akteve më të larta të hip-hopit të vitit 2018.

Megjithë mungesat e dukshme të Bhad Bhabie dhe Iggy Azalea, lista është e mbushur me shumë artistë hip-hop që prisnin të shihnin dhe disa emra të habitshëm, shkruan thegrapevine përcjell lajmi net.


Jay-Z, është në mesin e reperëve më të paguar në botë me 76.5 milionë dollarë për vetëm 12 muaj.


Ai ka lënë pas shumë artistë të tjerë të cilët vazhdojnë të jenë aktiv si në projekte muzikore ashtu edhe në turne përreth botës.


‘Diddy’, është i dyti me 64 milionë dollarë, kurse në vendin e tretë renditet Kendrick Lamar me 58 milionë dollarë.


Duhet theksuar se pas tyre vjen Drake i cili tashmë njihet për hitet e tij, posaqërisht me këtë të fundit ‘In my feelings’, #KikiChallenge, që u bë virale në rrjete sociale.  

Republika Plus