Showbiz

Eurovizion po kthehet në Worldvision?11.05.2016 11:08Duke marrë parasysh historinë e Eurovizionit, në 2014-n, një superstar nga Australia, Jessica Mauboy, këndoi në finalen e atij viti. Një vit më vonë,...
Largohet Rita Ora, një vendim i papritur10.05.2016 15:29Këngëtarja ka konfirmuar se nuk do të rikthehet në panelin e “X Factor” për edicionin e vitit 2016. Rita iu bashkua panelit në vitin 2015 dhe fitoi me...
Drake ia thyen rekordit Justin Bieberit10.05.2016 11:36Albumi “Views” ka debutuar në maje të top-listës së njohur “Billboard 200”, ndërsa kënga e tij “One Dance” është kënga...
Fibi premton super-hit të premten (Foto)05.05.2016 21:12Këngëtarja e njohur shqiptare Daniela Kamberi – Fibi ka përfunduar projektin më të ri që quhet ‘inat’ dhe ka treguar se videoklipi do të jetë...

Republika Plus