Showbiz

Bashkë përsëri, Goldi me Shemin18.05.2016 11:12Pas projektit solo të titulluar “Pa hile”, mësohet se reperi po punon rreth një bashkëpunimi të ri me grupin Ilirët.
Eneda Tarifa i jepo fund spekulimeve17.05.2016 14:16Protagonist më së shumti në këto polemika u bë gazetari kosovar Melaim Zeka, stilistja Bora Kokëdhima dhe vetë këngëtarja Eneda Tarifa.
Gjendet Sinead O’Connor17.05.2016 12:10Pak orë pasi u raportua se këngëtarja ishte zhdukur pasi kishte dalë në shëtitje, policia amerikane ka njoftuar se e ka gjetur atë dhe se ajo është...
Edhe Skivi vjen me "Trileqe"16.05.2016 13:54Skivi ka përfunduar tashmë me realizimin e këngës ndërsa pritet që brenda një kohe shumë të shkurtër të përfundojnë edhe xhirimet e...
Eva nesër vjen me super këngë (Foto)12.05.2016 18:48Kjo do të jetë kënga singel e Evës, e cila ka pasur sukses të jashtëzakonshëm me këngën “S’jena mo” e cila ishte realizuar në...
Eurovizioni bëhet pishman12.05.2016 15:08Unioni i Transmetuesve Evropianë (EBU) ka vendosur ta përjashtojë Armeninë nga festivali evropian i muzikës.
​Hapet pavilioni i Kosovës në Cannes11.05.2016 15:57Në Cannes, Qendra Kinematografike e Kosovës do të bëj promovimin e filmave që janë mbështetur nga ky institucion, ku në katalog radhiten mbi 40 filma, duke...

Republika Plus