Showbiz

Edhe Skivi vjen me "Trileqe"16.05.2016 13:54Skivi ka përfunduar tashmë me realizimin e këngës ndërsa pritet që brenda një kohe shumë të shkurtër të përfundojnë edhe xhirimet e...
Eva nesër vjen me super këngë (Foto)12.05.2016 18:48Kjo do të jetë kënga singel e Evës, e cila ka pasur sukses të jashtëzakonshëm me këngën “S’jena mo” e cila ishte realizuar në...
Eurovizioni bëhet pishman12.05.2016 15:08Unioni i Transmetuesve Evropianë (EBU) ka vendosur ta përjashtojë Armeninë nga festivali evropian i muzikës.
​Hapet pavilioni i Kosovës në Cannes11.05.2016 15:57Në Cannes, Qendra Kinematografike e Kosovës do të bëj promovimin e filmave që janë mbështetur nga ky institucion, ku në katalog radhiten mbi 40 filma, duke...
Eurovizion po kthehet në Worldvision?11.05.2016 11:08Duke marrë parasysh historinë e Eurovizionit, në 2014-n, një superstar nga Australia, Jessica Mauboy, këndoi në finalen e atij viti. Një vit më vonë,...
Largohet Rita Ora, një vendim i papritur10.05.2016 15:29Këngëtarja ka konfirmuar se nuk do të rikthehet në panelin e “X Factor” për edicionin e vitit 2016. Rita iu bashkua panelit në vitin 2015 dhe fitoi me...
Drake ia thyen rekordit Justin Bieberit10.05.2016 11:36Albumi “Views” ka debutuar në maje të top-listës së njohur “Billboard 200”, ndërsa kënga e tij “One Dance” është kënga...

Lajmet më të lexuara

Republika Plus