Vogëlushja gjashtë muajshe thyen rekordin për skijim në ujë (Video)

RepublikaPlus29.05.2016 18:48

Zyla St. Onge është vetëm gjashtë muajshe dhe akoma nuk është në gjendje që të ecë, por ajo di të skijojë në mënyrë perfekte në ujë. 


Vogëlushja e lindur në Florida, e veshur me jelek ngjyrë rozë ka thyer rekordin si skiatorja më e re në ujë në Lake Silver të Floridas. Zyla ishte gjashtë muaj dhe 27 ditë e vjetër kur ajo kishte skijuar të shtunën, duke mposhtur rekordin e mbajtur gjatë nga Parks Bonifay, i cili kishte skijuar në ujë kur ishte gjashtë muajsh e 29 ditë i vjetër.


 

Republika Plus