Momenti kur gazetari turk i shpëton vrasjes (Video)

RepublikaPlus07.05.2016 13:29

Gazetari turk, Can Dundar, i cili tani është dënuar me më shumë se pesë vjet burg për publikimin e letrave sekrete shtetërore, i shpëtoi një sulmi të një personi të armatosur para gjykatës në Stamboll, vetëm disa momente para sa ta mësonte vendimin e gjykatës. 


Tentimi i vrasjes së Dundar është filmuar dhe postuar në youtube.


Ja videoja:  

Republika Plus