OpEd

Fadil LepajaIkja nga (I)liria!06.01.2016 16:20Rruga “Jamie Shea” nuk po mirëmbahet - u ankua sot një qytetar në Zyrën e Ankesave. Askush, me vite, nuk ka hedhur kripë e as rërë. Veturat rrëshqasin dhe përplasen me njëra-tjetrën dhe...
Kersten KnippShtete teokratike vrastare06.01.2016 08:26Pas ekzekutimit të predikuesit shiit Al-Nimr janë shtuar tensionet midis Arabisë Saudite dhe Iranit. Për të dyja shtetet konflikti është i mirëpritur.
Arianit KociE drejta për ta vizatuar Presidenten!05.01.2016 20:37Ramush Haradinaj, në manirin e liderit vizionar, ka deklaruar se UÇK-ja ka luftuar për lirinë e shprehjes - kur është pyetur për skeçin e grupit humoristik " Stupcat", duke shtuar se " humori...
Miodrag SoricBarack Obamës po i mbaron koha04.01.2016 15:57Edhe 11 muaj e amerikanët do të votojnë për presidentin e ri. Pavarësisht se kush do të jetë: Vendimi për këtë do të ketë ndikim global. Nëse fiton Hillary Clinton, atëherë...
Ben AndoniKosova, zhgënjim i përbashkët!04.01.2016 15:20Megjithë ndihmën e madhe dhe nevojën, Kosovën e kanë shndrruar kështu në këtë gjëndje me ndikimin e tyre të tepruar diplomatë të huaj, të cilët bëjnë një lloj...
HENRIK BÖHMEVit thyerjesh të forta01.01.2016 16:41Heqja e interesave, fluksi gjigand i parasë, naftë e lirë, tregje aksionesh në bum: viti 2015 ishte plot thyerje. Ka shumë simptoma që edhe viti 2016 do të jetë i ngjashëm.

Lajmet më të lexuara

Republika Plus