Thaçi: Fundi i dialogut sjell karrigen e OKB-së

Lajme17.08.2018 15:35

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profilit të tij në Twitter, ka shkruar se fundi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, duke përfshirë demarkimin e 400 km të kufirit midis dy vendeve, duhet të sigurojë njohje reciproke dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB.

Sipas tij, kjo marrëveshje duhet t’i mundësojë Kosovës edhe anëtarësimin në organizata të tjera multilaterale.

 

“Mendimet e tjera rreth ‘end-game’ janë të pakuptimta ose interpretime të rreme”, ka shtuar ai.   

Republika Plus