Kulturë

Agim Sulaj shpërblehet në Luksemburg10.05.2016 16:19Në Vianden të Luksemburgut janë shpallur rezultat e konkursit ndërkombëtarë të karikaturës dhe karikaturistit shqiptar Agim Sulaj i është ndarë...
Ministri i MKRS-së viziton Kroacinë10.05.2016 10:59Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherit ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Kroaci, ku do...
Hapet Festivali i Këngës së Eurovizionit10.05.2016 09:11Pjesëmarrës nga 41 shtete të Evropës dhe Australia kanë parakaluar në tapetin e kuq shtruar jashtë pallatit Mbretëror në Stockholm të Suedisë,...
Një vit pa Liliana Çavollin09.05.2016 17:06Data 9 maj e këtij viti shënon 1-vjetorin e vdekjes së këngëtares së njohur shqiptare, Liliana Çavolli. Për ta kujtuar këngëtaren dhe moderatoren e...

Republika Plus