​Veseli: Tribunali Ndërkombëtar për krimet që Serbia ka kryer në Kosovë...

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në ditën Ndërkombëtare për të Zhdukurit, ka thënë se shteti serb ka përgjegjësinë direkte dhe ende...

Bahtiri: Kush bënë kompromis me territor të Kosovës, do të përballet...

0
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtri tha se Qeveria e Kosovës duhet të jetë kujdesshme në dialogun në Uashington dhe mos të bëjë...

Bordi i përkohshëm propozon testimin e të gjithë stafit të KEK-ut.

0
Bordi i përkohshëm i drejtorëve të KEK sh.a. në mbledhjen e mbajtur sot, e enjte, 27 Gusht, 2020, ka marrë një sërë vendimesh me...

Korporata Energjetike e Kosovës në mesin e institucioneve që janë në...

0
Menaxhmenti bashkë me punëtorët janë duke bërë përpjekjeve që edhe në këtë situatë të vështirë që po kalon vendi, të sigurojnë prodhim të pa...

BQK: Pagesa e kësteve pezullohet vetëm për kredimarrësit me vështirësi financiare,...

0
Të gjithë ata kredimarrës që kanë hasur vështirësi financiare, duhet të kontaktojnë bankat e tyre me qëllim të pezullimit të pagesave të kësteve të...

Lul Raka bën thirrje: Rrini në shtëpi, fitorja është e sigurt

0
Mikrobiologu Lul Raka është shprehur se Kosova dje ka marrë një lajm fantastik. Atë të ardhjes së 7 mijë testeve të reja për koronavirusin....

Dy të infektuar me COVID-19 në Veri të Kosovës, testet i...

0
Pandemia COVID-19 apo siç nihet ndryshe, koronavirusi, ka prekur edhe veriun e Kosovës. Dy persona atje, njëri nga Mitrovica e Veriut dhe një tjetër...

Sfidat e KEK-ut për stabilitet dhe siguri në sektorin energjetik

0
Në tri vitet e ardhshme parashihen 437 milionë euro Korporata Energjetike e Kosovës në tri vitet në vijim ka nevojë të realizon investime të...

TE FUNDIT:

​Veseli: Tribunali Ndërkombëtar për krimet që Serbia ka kryer në Kosovë është i pashmangshëm

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në ditën Ndërkombëtare për të Zhdukurit, ka thënë se shteti serb ka përgjegjësinë direkte dhe ende...

Bahtiri: Kush bënë kompromis me territor të Kosovës, do të përballet me qytetarët e...

0
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtri tha se Qeveria e Kosovës duhet të jetë kujdesshme në dialogun në Uashington dhe mos të bëjë...

​Hoti-Vuçiqit: Në çdo takim temë e vetme është njohja reciproke

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti duke komentuar deklaratat e presidentit të Serbisë, Alekandar Vuçiq, ka thënë se në çdo takim temë e vetme është...