Apple do të lansojë veturën e saj (Foto)

Auto & Tech16.08.2018 18:35

Gjiganti teknologjik i SHBA do të ofrojë modelin evet të makinave në pesë vitet e ardhshme, sipas një analisti që deri tani kaparashikuar me saktësi zhvillimin dhe lansimin e produkteve të reja të Apple.

 

Një nga investimet e ardhshme të kompanisë nga Kupertinodo të jetë “Apple Car”, sipas Ming-Chi Kuo, analist i teknologjisë, mendimi itë cilit në botën e IT është shumë i respektuar.

Kuo, i cili ështëduke punuar për Letrat me Vlerë TF International, pret që “Apple Car” tëshfaqet në mes të viteve 2023 dhe 2025, dhe që do të sjellë një revolucion nëtregun e makinave ashtu siç bëri kur iPhone u shfaq më 2007. 

Republika Plus