Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti duke komentuar deklaratat e presidentit të Serbisë, Alekandar Vuçiq, ka thënë se në çdo takim temë e vetme është njohja reciproke, në të kundërtën...

Te fundit:

​Veseli: Tribunali Ndërkombëtar për krimet që Serbia ka kryer në Kosovë është i pashmangshëm

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në ditën Ndërkombëtare për të Zhdukurit, ka thënë se shteti serb ka përgjegjësinë direkte dhe ende...

Bahtiri: Kush bënë kompromis me territor të Kosovës, do të përballet me qytetarët e qytetit të Isa Boletinit

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtri tha se Qeveria e Kosovës duhet të jetë kujdesshme në dialogun në Uashington dhe mos të bëjë...

Bordi i përkohshëm propozon testimin e të gjithë stafit të KEK-ut.

Bordi i përkohshëm i drejtorëve të KEK sh.a. në mbledhjen e mbajtur sot, e enjte, 27 Gusht, 2020, ka marrë një sërë vendimesh me...

Opinione
OPINION

- Advertisement -

Business

Korporata Energjetike e Kosovës në mesin e institucioneve që janë në ballë të përpjekjeve në kohën e gjendjes emergjente për shkak të përhapjes së...

Menaxhmenti bashkë me punëtorët janë duke bërë përpjekjeve që edhe në këtë situatë të vështirë që po kalon vendi, të sigurojnë prodhim të pa...

BQK: Pagesa e kësteve pezullohet vetëm për kredimarrësit me vështirësi financiare, nuk do të zbatohen pagesa shtesë

Të gjithë ata kredimarrës që kanë hasur vështirësi financiare, duhet të kontaktojnë bankat e tyre me qëllim të pezullimit të pagesave të kësteve të...

Sfidat e KEK-ut për stabilitet dhe siguri në sektorin energjetik

Në tri vitet e ardhshme parashihen 437 milionë euro Korporata Energjetike e Kosovës në tri vitet në vijim ka nevojë të realizon investime të...

Magazine

Politika
FUNDIT:

Heqja e tarifës për lëndën e parë, hynë rreth 150 kamionë nga Serbia

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të hequr tarifën prej 100% për lëndën e parë për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina,...

Neni 95 dhe pika 5 e Kushtetutës, pikënisje për formimin e Qeverisë së re

Mocioni i Mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, javën që lamë pas, sipas Nenit 95, pikës 5 të Kushtetutës së Kosovës konsideron Qeverinë të rënë, duke...

Sport

Euro 2024: Kualifikueset, nikoqirët, kombëtaret dhe formati – informata të vlefshme edhe për Kosovën

Janë zbuluar tashmë disa nga detajet kryesore lidhur me Kampionatin Evropian 2024. Në kohën kur Euro 2020 është shtyrë për vitin 2021, planet kanë filluar...
- Advertisement -

Culture

Te lexuarat

Me poshte keni lajmet me te lexuara ne Republiken tone:

Lajmërohet Gjonbalaj: Në vend të 50 milionëve ka diçka tjetër për të dërguar për Kosovën

Mërgimtari nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gazmend Gjonbalaj, ka premtuar 50 milionë euro investime në Kosovë nëse fiton Albin Kurti zgjedhjet...

Ekskluzive: Kurti i tha “Jo” këshilltarit të Donald Trump-it për Siguri, ai e paralajmëroi për masat

Raporti në mes të Qeverisë së Kosovës dhe Shtëpisë së Bardhë ka eskaluar. I pari i Qeverisë së Kosovës dhe këshilltari i Donald Trumpit...

Vetëm 35% e qytetarëve janë pro taksës 100% ndaj Serbisë

Me 21 nëntor të vitit 2018, qeveria e atëhershëm Haradinaj pati vendosur taksën 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje Hercegovina, ku fillimisht u...

Shiko sa e lehtë është të bësh djathë të freskët me 1 litër qumësht, 1 kos dhe gjysmë limoni

Të jesh në gjendje të kujdesesh për shëndetin tënd është një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të përpiqemi të bëjmë, një nga...

Social Media Marketing for Franchises is Meant for Women

The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly,...
- Advertisement -

Arts

Style
Latest

Travel

- Advertisement -

News